CCN-118410 - Autumns Finest (9pc)
SHP-2000 - 11.8
SW-102BPS - 3
SW-104ASC - Locking Copperhead Aut.Second Cut 3 1/4
SW-105ASC - 3.75
SW-106BRMJ - 3.25
SW-107ASC - Little Peanut Autumn Scd  2 7/8
SW-108ASC - 4.25
SW-109ASC - 3
SW-114BPS - Range Rider Burnt Peachseed3 1/4
Autumns Finest
9 pieces
Similar Products by Keyword:
  • item #
    CCN-118410
  • Configuration:
    Pocket Knives
Quantity
What You'll Receive:
11.8" Wood/Resin Dagger w/Sheath
Wood/Resin Dagger w/Sheath (x1)
Item # SHP-2000
Brand: Sharps Cutlery
Configuration: Bowie
Handle Material: Combination (Wood/Resin)
Length (Overall): 11 4/5"
Features:
  • Forged Blade
  • Nylon Sheath
  • Stainless Steel Guard
  • Stainless Steel Pommel
  • Two-Tone Stainless Blade
3" Viper Burnt Peachseed Bone
Viper Burnt Peachseed Bone (x1)
Item # SW-102BPS
Brand: Steel Warrior
Configuration: Viper
Handle Material: Bone (Burnt Peachseed)
Length (Closed): 3"
Features:
  • Custom Shield
  • Lanyard Hole
  • Lockback
  • Nickel-Silver Bolsters
  • Thumbnail Pull
Locking Copperhead Aut.Second Cut 3 1/4"
Locking Copperhead Aut.Second Cut 3 1/4" (x1)
Item # SW-104ASC
Brand: Steel Warrior
Configuration: Copperhead
Handle Material: Bone (Autumn Second Cut)
Length (Closed): 3 1/4"
  • Copperhead Lock
  • Custom Shield
  • Nickel-Silver Bolsters
  • Thumbnail Pull
3.75" Autumn Second Cut Choctaw
Autumn Second Cut Choctaw (x1)
Item # SW-105ASC
Configuration: Choctaw
Length (Closed): 3 3/4"
  • Lockback
3.25" Brown Molasses Jigged Bone Copperhead
Brown Molasses Jigged Bone Copperhead (x1)
Item # SW-106BRMJ
Configuration: Copperhead
Handle Material: Bone (Brown Molasses Jigged)
Length (Closed): 3 1/4"
  • Brass Liners
  • Brass Pins
  • Rockwell Hardness 56-58
  • Stainless Steel Blade
Little Peanut Autumn Scd  2 7/8"
Little Peanut Autumn Scd 2 7/8" (x1)
Item # SW-107ASC
Configuration: Little Peanut
4.25" Steel Warrior Select Autumn Second Cut Trapper
Steel Warrior Select Autumn Second Cut Trapper (x1)
Item # SW-108ASC
Configuration: Trapper
Length (Closed): 4 1/4"
  • Brass Pins
  • Stainless Steel Blade
3" Autumn Second Cut Small Toothpick
Autumn Second Cut Small Toothpick (x1)
Item # SW-109ASC
Configuration: Small Toothpick
Length (Closed): 3"