CCN-118425 - Veteran Deal (4pc)
aux++;
FC-50V - 15
SW-100BNJ - 3.5
SW-108GSB - 4.25
SW-116RPB - 4
Veteran Deal
4 pieces
Similar Products by Keyword:
  • item #
    CCN-118425
  • Configuration:
    Bowie/Pocket Knife Combo
  • Brand:
    Assorted
  • Handle Material:
    Assorted
Quantity
What You'll Receive:
15" Vietnam Vet Bowie w/Stainless Steel Blade
Vietnam Vet Bowie w/Stainless Steel Blade (x1)
Item # FC-50V
Brand: Frost Cutlery
Configuration: Bowie
Handle Material: Composite (Green & Gold)
Length (Overall): 15"
Features:
  • Decorative Handle
  • Etched Blade
  • Nylon Sheath
  • Sawtooth Spine
  • Stainless Steel Blade
  • Stainless Steel Guard
3.5" Banana Jig Bone Barracuda
Banana Jig Bone Barracuda (x1)
Item # SW-100BNJ
Brand: Steel Warrior
Configuration: Barracuda
Handle Material: Bone (Banana Jigged)
Length (Closed): 3 1/2"
Features:
  • Brass Pins
  • Lockback
  • Nickel Silver Bolsters
  • Stainless Steel Blade
4.25" Green Smoothbone Trapper
Green Smoothbone Trapper (x1)
Item # SW-108GSB
Brand: Steel Warrior
Configuration: Trapper
Handle Material: Bone (Green Smooth)
Length (Closed): 4 1/4"
  • Brass Liners
  • Brass Pins
  • Nickel Silver Bolsters
  • Thumbnail Pull
4"Red Pick Bone Locking Whittler
Red Pick Bone Locking Whittler (x1)
Item # SW-116RPB
Configuration: Whittler
Handle Material: Bone (Red Picked)
Length (Closed): 4"